Logo Społecznego Stowarzyszenia Ratowniczego www.ratownicy.com.pl

Poleć stronę znajomym

Menu

Zapoznaj się z działalnością ratowników SSR. Bogata galeria zdjęć z działań ratowniczych, wypadków, katastrof - strona główna Strona główna
Statut Statut
Nasze oddziały
Foto Foto
Co robimy Co robimy
FAQ FAQ
Władze Władze
Kontakt
Poradnik
Podstawowe zabiegi
   resuscytacyjne

Pozycja boczna
Apteczka
Wypadek drogowy
Wzywanie pogotowia
Zawał serca
Udar mózgu
Inne
Karetki Świata
Wypadki
Artykuły
Księga Gości
Dla sponsorów
Przyjaciele
Linki
Bannery
Kontakt
PREZES
Rafał Kościołowicz
Tel. kom: 0 509411785
kosciolowicz@interia.pl

WICEPREZES
Grzegorz Twardowski
Tel. kom: 0 503007298
ratownik201@vp.pl

SKARBNIK
Zofia Twardowska
POPIERAMY
http://www.przeszczep.pl


Stop wariatom drogowym http://www.stopwariatom.pl
Pajacyk.pl
Szukam domuI Ty możesz uratować ludzkie życie...

Przeszczep


Nie zabieraj swych organów do nieba tam wiedzą,
że one potrzebne są tutaj...
Jednym z czynników ograniczających ilość przeprowadzanych w naszym kraju transplantacji jest brak organów pobieranych od zmarłych dawców wiec osób, wobec których komisja medyczna orzekła śmierć pnia mózgu. Choć polskie prawo transplantacyjne przyjęte w 1995 roku przez polski parlament przyjęło rozwiązanie tzw. zgody domniemanej. Zgoda domniemana polega na możliwości zgłoszenia za życia swojego sprzeciwu wobec pobrania w krytycznym momencie organów i komórek do transplantacji w Centralnym Rejestrze Sprzeciwów. Jeżeli tego nie uczynimy chirurdzy mają pełne prawo bez zgody rodziny do pobrania organów i komórek. Przyjęto jednak praktykę każdorazowego pytania najbliższych o zgodę na pobranie.

  


Niestety wiele rodzin nie zezwala na "okaleczenie" - w ich mniemaniu- swoich bliskich. Twierdza, np. że zmarły mówił im iż był przeciwny idei transplantacji, że nie zostanie zbawiony jeżeli trafi do nieba niekompletny itp. Wynika to z niskiej świadomości naszego społeczeństwa, braku głębszych zasad wyznawanej wiary i olbrzymiego w naszym kraju kultu zmarłych.

Jeśli chcesz aby ostatnią rzeczą jaką zrobisz było uratowanie ludzkiego życia wypełnij oświadczenie woli o przekazaniu organów.
W chwili krytycznej rodzina, której ginie osoba najbliższa, a która zna wolę zmarłego nie będzie sprzeciwiała się pobraniu organów i komórek do transplantacji. W takim momencie nie działamy przeciw i wbrew ukochanej osoby.

Aby otrzymać druczek napisz do nas stowarzyszenie@przeszczep.pl podając swój adres korespondencji tradycyjnej.
Można również pobrać ze strony (poniżej plik pdf) druczek Oświadczenia Woli i wydrukować go sobie.Pobierz oświadczenie woli


UWAGA!. Wiele osób pyta co zrobić dalej z wypełnionym oświadczeniem: 
Odpowiedź: Wypełniony druczek nosimy przy sobie w dokumentach np. obok dowodu osobistego, prawa jazdy itp. Wcześniej jednak pamiętajmy, że należy pokazać go najbliższym by znali nasze intencje.

Wykorzystano materiały z:
www.przeszczep.pl

 

NASI SPONSORZY
Sponsor: Trans-Net S.A. http://www.trans-net.pl
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie
SUBskrypcj@
Jeśli chcesz wiedzieć o zmianach i nowościach na stronie to podaj swój e-mail.
Twój email


Polityka Prywatności

Kalendarz
Pogoda
Zobacz FOTO
www.ratownicy.com.pl
Rozmiar: 7503 bajtów   Bip police
SZCZECIN   POLICE
   
Wszystkie prawa zastrzeżone. Każda reprodukcja lub adaptacja całości lub części publikacji prezentowanych na tej stronie i jej podstronach, niezależnie od zastosowanej techniki reprodukcji, jest złamaniem praw autorskich i będzie podlegać odpowiedzialności karnej (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83)
Katalogowanie stron, Dodawanie stron do katalogów, Dodawarka pozycjonowanie http://www.linkiseo.pl/?p=3701   www.PierwszaPomoc.net.pl Naucz się udzielać pierwszej pomocy   Pierwsza pomoc i opieka domowa. Poradnik rodzinny http://lideria86433.oz.pl   Pierwsza pomoc. Książka która ratuje życie http://lideria87395.oz.pl   Pierwsza pomoc. http://lideria91284.oz.pl   Medycyna ratunkowa i katastrof. Podręcznik dla studentów uczelni medycznych http://lideria79746.oz.pl   Zwalcz stres http://stres.zlotemysli.pl/kosciolowicz.php   Bierz przykład z najlepszych... Efekt Motyla http://efekt.oz.pl   http://www.dekalog.oz.pl Kto jeszcze chce zaoszczędzić kilkaset złotych i uniknąć punktów karnych za wykroczenia drogowe?   Choroby cywilizacyjne http://choroby.oz.pl   Chłopiec czy dziewczynka... http://plec-dziecka.oz.pl    Dobre wypracowania http://wypracowanie.oz.pl    Dieta surowa, która jest... smaczna! http://dieta.oz.pl